Zawodnicy: Thorgan Hazard

Thorgan Hazard w latach 2012- 2015 był zawodnikiem Chelsea. Od 2019 roku gra na pozycji napastnika w Borussi Dortmund. Jego starszy brata Eden Hazard jest również piłkarzem grającym na tej samej pozycji, obecnie gra w barwach hiszpańskiego Realu Madryt.

Wczesna kariera piłkarska

Thorgan Ganael Francis Hazard urodził się 29 marca 1993 roku w belgijskim mieście  La Louvière. Wyróżnia go nie tylko znakomite poruszanie się po boisku i sposób gry, ale również i jedyne w swoim rodzaju imię. Jak się okazuje, rodzice piłkarza inspirację wzięli od głównego bohatera komiksów Thorgal. Jedynie matka piłkarza nalegała, aby zmienić ostatnią literę z L na N- aby imię nie było żywcem zabrane z kart komiksu. Rodzice piłkarza mieli pewne obiekcje w jaki sposób społeczności przyjmie tak nietypowe imię. Jednak jak możemy się przekonać Thorgan Hazard sam buduje własną legendę i wyjątkowe imię na pewno mu w tym pomaga.

Do pierwszego klubu piłkarskiego dołączył mają zaledwie pięć lat. Z Royal Stade Brainois trenował aż do ukończenia dziesiątego roku życia, po czym przeniósł się do AFC Tubize. W klubie spędził kolejne 4 lata, aż nie przykuł uwagi francuskiego klubu RC Lens. W 2007 roku przeszedł do nowego zespołu, z którym zdobył mistrzostwo Francji U-16.

Kariera zawodowa

To właśnie z Lens rozpoczął swoją profesjonalna karierę piłkarską po podpisaniu kontraktu 7 kwietnia 2010 roku. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2011/ 2012 został zawodnikiem pierwszego składu. Z francuską drużyną grał z numerem 22. 

Gdy w 2012 roku jego starszy brat Eden Hazard został przeniesiony do Chelsea, niedługo później poszedł w jego ślady. W Angielskiej drużynie został wypożyczony najpierw do belgijskiego  Zulte Waregem, następnie do niemieckiego klubu Borussia Mönchengladbach.

W sezonie 2019/ 2000 przeszedł do Borussi Dortmund, gdzie do tej pory zagrał w 47 meczach ligowych, podczas których zdobył osiem bramek.

Od 2013 roku gra w reprezentacji Belgii, w której gra razem z bratem- kapitanem drużyny. Przed wstąpieniem do kadry reprezentacji kraju, od 2008 grał w reprezentacjach juniorskich. Po raz pierwszy w barwach narodowych zagrał mając zaledwie 15 lat.