Zawodnicy: Marco Reus

Marco Reus to obecny kapitan drużyny, najczęściej gra na pozycji napastnika bądź pomocnika. Wieloletni zawodnik reprezentacji Niemiec, z którą podczas Mistrzostw Europy 2012 sięgnął po brąz. Brał udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku.

Sylwetka zawodnika

Marco Reus urodził się 31 maja 1989 roku w Dortmundzie. To właśnie w rodzinnym mieście rozpoczynał karierę piłkarską w juniorskich drużynach klubu Post SV Dortmund oraz Borussia Dortmund II. W 2007 roku przeszedł do swojej pierwszej profesjonalnej drużyny.

Pierwszym zawodowym zespołem, z którym występował Reus była rezerwowa drużyna Rot Weiss Ahlen II, jednak już w rok później znalazł się w pierwszym składzie. Rozpoczął tym samym potyczki w Regionallidze Nord, a już w 2008 roku awansował z drużyną do II Bundesliga. W zespole został do zakończenia sezonu 2008/ 2009, podczas którego wstąpił łącznie w 43 meczach i zdobył 5 bramek.

W 2009 roku związał się z Borussią Mönchengladbach, grającej w Bundeslidze. Pierwszy mecz po zmianie klubu zagrał 9 sierpnia tego samego roku. Jego zdolności na murawie zostały dostrzeżone i od razu po dołączeniu do drużyny wszedł w do podstawowego składu. Pierwszą bramkę w Bundeslidze strzelił 19 dni po debiucie w lidze, 28 sierpnia 2009 roku podczas meczu z 1. FSV Mainz 05.

Borussia Dortmund i reprezentacja narodowa

4 stycznia 2012 związał się oficjalnie z nowym klubem, Borussia Dortmund zaproponowała mu kontrakt trwający 5 lat. Przyszły kapitan zostanie przyjęty do drużyny 1 lipca tego samego roku. Do tej pory w barwach Dortmundu rozegrał 230 meczy, podczas których zdobył 103 bramki.

Od 2009 roku był członkiem reprezentacji niemiec do lat 21, gdzie zagrał w dwóch meczach. W 2011 roku dołączył do seniorskiej kadry reprezentacji narodowej. Pierwszy mecz w barwach Niemiec zagrał 7 października tego samego roku. W starciu z Turcją, Niemcy wygrali 3:1.

Kolejny raz przywdział uniform reprezentacji w 2012 roku podczas Mistrzostw Europy, zagrał podczas dwóch spotkań. W meczu przeciwko reprezentacji Grecji strzelił gola, Niemcy wygrali spotkanie z wynikiem 4:1.