Zawodnicy: Jude Bellingham

Jude Bellingham występuje w Borussi z numerem 22 na pozycji pomocnika. Od 2020 roku również zawodnik reprezentacji narodowej Anglii.

Sylwetka zawodnika

Jude Victor William Bellingham urodził się 29 czerwca 2003 roku w angielskim mieście Stourbridge. Miłość do piłki nożnej jest u niego cechą rodzinną. Jego ojciec, Mark Bellingham oprócz zawodowej pracy sierżanta w oddziale policji West Midlands; jest również świetnym strzelcem w rozgrywkach pozaligowego futbolu. Młodszy brat Jude, szesnastoletni Jobe Bellingham jest wychowankiem akademii Birmingham City F.C.

Wcześniej to Jude stawiał pierwsze kroki piłkarskie w szkółce Birmingham City F.C. Jako siedmiolatek rozpoczął właśnie tam treningi, aby dziewięć lat później awansować do głównego składu drużyny. W sierpniu 2019 stał się oficjalnie najmłodszym zawodnikiem w historii drużyny Birmingham. Jednak Bellingham miał plany na dalszy podbój piłkarskiego świata. W tym okresie krążyły plotki o testach zawodnika do różnych klubów. Wśród faworytów Jude wymienił Manchester United oraz Borussię Dortmund.

20 lipca 2020 roku przyjechał do Niemiec i został zawodnikiem Borussi Dortmund. Praktycznie od początku stał się zawodnikiem pierwszego składu, pojawiając się zarówno w meczach Bundesligi jak i Champions League. Niestety na początku roku 2021 zmuszony był czasowo opuścić drużynę, ze względu na kontuzję stopy. Pomimo przerwy, sezon zakończył z wyróżnieniem Vereinigung der Vertragsfussballspieler; nagrody przyznawanej najlepszym, młodym zawodnikom przez innych piłkarzy. Do tej pory w barwach drużyny wystąpił w 62 meczach, podczas których zdobył łącznie sześć bramek.