To oficjalne, Nico Schlotterbeck w BVB!

Władze Borussi Dortmund przekazało oficjalną informację o podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem. Jest to tym bardziej ekscytująca nowiną, ponieważ o Nico Schlotterbecka ubiegał się również bezpośredni konkurent BVB- Bayern Monachium.

Niekończąca się rywalizacja

Bayern Monachium i Borussia Dortmund rywalizują ze sobą nie tylko na murawie, ale również w kwestii transferów zawodników. Świetnym przykładem jest chociażby transfer Roberta Lewandowskiego z 2014 roku. Borussia pilnie potrzebuje dopracować skład, szczególnie jeśli chce mieć faktyczne szanse na odebranie Bayernowi tytułu mistrza kraju.

Tym razem szczęście sprzyja BVB, bo to właśnie ten klub wybrał Nico Schlotterbeck. Będzie on niezwykle cennym nabytkiem, gdyż już w wieku 22 lat jest jednym z najlepszych niemieckich środkowych obrońców.

Kim jest Nico Schlotterbeck?

Schlotterbeck urodził się 1 grudnia 1999 roku w Waiblingen. Jego pierwszym poważnym klubem był SC Freiburg, gdzie grał do tej pory. W 2017 stawiał pierwsze kroi w drużynie juniorskiej, a już w rok później został awansowany do rezerw pierwszej drużyny. W sezonie 2020/2021 występował na wypożyczeniu w 1. FC Union Berlin.

W 2017 roku zadebiutował także w juniorskiej reprezentacji Niemiec, w kolejnych latach przechodząc przez kolejne dywizje wiekowe. W tym roku został już wcielony do seniorskiej drużny reprezentacji.