Agent Erlinga Haalanda nie żyje

Ta szokująca wiadomość obiegła piłkarski świat niczym błyskawica. Pomimo długiej walki z ciężką chorobą płuc, nikt nie spodziewał się tak nagłej śmierci 54- letniego Mino Raioli. Wśród jego najbardziej znanych podopiecznych byli między innymi Paul Pogba, Erling Haaland, Gianluigi Donnarumma oraz Zlatan Ibrahimović.

Kim był Raiola?

Carmine „Mino” Raiola urodził się 4 listopada 1967 roku w niewielkiej włoskiej miejscowości Nocera Inferiore. Choć urodził się we Włoszech, wychowywał się w Holandii gdzie jego rodzina wyemigrowała gdy ten miał zaledwie rok. W Haarlemie pomagał w restauracji ojca, jednocześnie ucząc się w szkole oraz przez dwa lata na studiach prawniczych.

Miał również krótki epizod piłkarski. Jednak dość szybko zrezygnował z gry po objęciu w 1987 roku sterów swojej dotychczasowej drużyny HFC Haarlem. Dość szybko zainteresował się działalnością agentów piłkarskich. Z całą pewnością w zawodzie tym pomagała mu nie tylko znajomość prawa, ale również znajomość aż pięciu obcych języków. Raiola władał płynnie angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim oraz portugalskim.

Co z potęgą biznesmena?

Przez lata Mino Raiola zbudował ogromną potęgę, walcząc zawzięcie o jak najlepsze warunki dla swoich piłkarzy. Wielu jego podopiecznych bardzo chwaliło sobie jego pracę, głownie ze względu na całkowite poświęcenie i nieustępliwość w negocjacjach.

Obecnie chyba najbardziej znanymi rozpoczętym transakcjami Raioli był a niekończąca się telenowela Paula Pogby oraz sprzedaż Erlinga Haalanda. Pogba od dłuższego czasu nie może się zdecydować czy chce pozostać w Manchesterze United, czy jednak powrócić do Interu czy może wybrać jeszcze inny klub. Śledząc jego poczynania można odnieść wrażenie, że ogląda się bardzo zawiłą historie miłosną z tragedią w tle.

Nie wiadomo również jak właściwie wygląda sytuacja Erlinga Haalanda. Miał on ponoć prowadzić rozmowy z Manchesterem City, wciąż jednak nie wystosowano oficjalnego potwierdzenia tego transferu.

Kolejną kwestią jest, kto właściwie przejmie schedę po tytanie. Najprawdopodobniejszym wybrankiem jest syn agenta, Vincenzo Raiola. Ma być on przygotowywany od wielu lat do przejęcia biznesu ojca. Z kolei włoskie media ekscytują się możliwością, że będzie to nie kto inny jak Zlatan Ibrahimović. Piłkarz od wielu lat miał bardzo dobre kontakty z agentem, i według mediów miałby objąć jego pozycję zaraz po zakończeniu kontraktu z Milanem; w 2023 roku.