Niklas Süle oficjalnie od lata w Dortmundzie

Klub oficjalnie potwierdził, że Niklas Süle z początkiem lipca przeniesie się z Bayernu Monachium do Borussi Dortmund. Kontrakt ma obowiązywać od 1 lipca 2022 do 20 czerwca 2026.

Do końca nie wiadomo było czy Süle pozostanie w Niemczech, wiele osób spekulowało o transferze zawodnika do Premier League. Z Angielskich klubów to głównie Manchester United i Chelsea były zainteresowane reprezentantem Niemiec. Jednak teraz już wiemy na pewno, że nie zakończy rozgrywek w Bundeslidze. Co właściwie wiemy o Niklasie Süle?

Sylwetka zawodnika

Niklas Süle urodził się 3 września 1995 w niemieckim mieście Frankfurt nad Menem. Choć jest drugim pokoleniem urodzonym i wychowanym w Niemczech, miał możliwość dołączenia do reprezentacji Węgier. Jego dziadek, György Süle postanowił opuścić rodzinny Budapeszt i wyemigrować do Niemiec. Co ciekawe, Niklas Süle dostał również propozycję gry w reprezentacji Turcji do lat 16; gdyż trener zespołu stwierdził, że nazwisko gracza brzmi turecko.

Niklas został zawodnikiem reprezentacji U-16, jednak dla rodzinnych Niemiec. W kolejnych latach rozegra we wszystkich kategoriach juniorskich i młodzieżowych reprezentacji kraju. W latach 2010-2016 zagra kolejno w drużynach od U-16 do U-23. Aż w 2016 roku został w końcu wcielony do pierwszej drużyny reprezentacyjnej. W barwach narodowych sięgnie po srebrny medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Rok później zdobędzie z zespołem Puchar Konfederaci 2017.

Süle karierę seniorską rozpoczynał w TSG 1899 Hoffenheim. Najpierw jako zawodnik drużyny rezerwowej, lecz już po sezonie został awansowany do pierwszego składu. W 2017 roku został zawodnikiem Bayernu Monachium, gdzie jeszcze do lata gra na pozycji obrońcy z numerem 4.