Marco Reus prowadzi Borussię do wygranej nad Union Berlin

Borussia w pięknym stylu zaprezentowała się na murawie stadionu Unionu Berlin. Zawodnicy wrócili bowiem z wyjazdu z wygraną 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marco Reus, który wyprowadził drużynę na prowadzenie już w pierwszej połowie. Triumf potwierdził jeszcze Raphaël Guerreiro, zdobywając kolejną bramkę w końcu spotkania.

Reus w niezwykłej kondycji

Początek meczu mógł być dosyć mylący, nie zapowiadało się bowiem na tak intensywną grę. Nie od razu Borussia przejęła prowadzenie, z inicjatywą nie wychodził również Union Berlin. Jednak gra szybko zaczęła nabierać rumieńców, gdy w 18. minucie kapitan BVB rozpoczął serię strzałów na bramkę. Marco Reus otworzył wynik w 18. minucie, a po odebraniu zagrania Donyella Malena podbił wynik o kolejny punkt w 25. minucie.

Piłkarze Unionu starali się nie kończyć pierwszej połowy jako zupełni przegrani. Bliski zdobycia bramki był Bastian Oczyipka, jednak nie udało mu się przechytrzyć Gregora Kobela. Zawodnicy schodzili na przerwę z wynikiem 2:0 dla Borussi Dortmund.

Wygrana w stolicy

W drugiej połowie piłkarze Borussi zwolnili tempo, widocznie zadowoleni wcześniejszym zabezpieczeniem wygranej. Berlińczycy również nie kwapili się do przejęcia kontroli, w efekcie gra momentami potrafiła być dość nieciekawa i nudnawa.

Na szczęście doczekaliśmy się jednak jeszcze jednej skutecznej akcji. W 71. minucie sytuacja pod bramką Berlina zagęściła się. Jude Bellingham skutecznie podał piłkę do Raphaëla Guerreiro, który z bliska posłał piłkę prosto do bramki.

Trzeba mieć nadzieję, że zawodnicy zachowywali energię na kolejne mecze. Najbliższe spotkanie Bundesligi rozegrają bowiem z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej jednak czeka ich starcie ze szkockim Rangers FC w 1/16 finału Ligi Europy.