Nico Schlotterbeck podpisał umowę z Borussią

Borussia kolejno dopina wcześniej umówione transfery. Najnowszym dodatkiem do drużyny będzie kolejny młody talent- Nico Schlotterbeck. Niemiec z pomyślnym wynikiem zakończył już wymagane badania lekarskie. Mógł więc spokojnie podpisać umowę z nowym klubem. Będzie oba obowiązywać do czerwca 2027 roku.

Talent z Freiburga

Nico Schlotterbeck urodził się 1 grudnia 1999 roku w niemieckim mieście Waiblingen. Karierę juniorska rozpoczynał w VrF Aalen, lecz to SC Freiburg dało mu największą szanse rozwoju. Dołączył do klubu w 2017 roku, a już kolejnym sezonie otrzymał możliwość treningów i gry z seniorskim składem rezerwowym. W 2019 roku oficjalnie został włączony do pierwszej drużyny Freiburga. Sezon 2020/2021 spędził na wypożyczeniu jako zawodnik 1. FC Union Berlin, gdzie rok wcześniej grał także jego starszy brat Keven Schlotterbeck.

Jednak rodzinne powiązanie ze sportem nie kończy się jedynie na rodzeństwie Schlotterbecków. Bracia są bowiem siostrzeńcami, emerytowanego już zawodowego piłkarza Nielsa Schlotterbecka. Swego czasu był on również zawodnikiem SC Freiburg.

Nico oprócz gry w niemieckich klubach od 2017 roku jest także zawodnikiem niemieckiej kadry narodowej. Początkowo rozgrywał w drużynie młodzieżowej do lat 18. W kolejnych latach pojawiał się w składach kolejnych drużyn U-19, U-20 oraz U-21. W tym roku zadebiutował także w seniorskim składzie reprezentacyjnym. Pierwszy dorosły mecz w barwach narodowych rozegrał 26 marca 2022, w meczu z reprezentacją Izraela.

Kontrakt z BVB

Niko Schlotterbeck pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już wiele ważnych meczy. Grał on między innymi w meczu finałowym Pucharu DFB oraz w wielu spotkaniach Ligi Mistrzów UEFA. Jego profil i predyspozycje idealnie pasują do planu i działalności Borussi Dortmund. Nie dziwi więc, że umowa została dogadana w tak szybkim czasie.

Dyrektor sportowy BVB, Sebastian Kehl w wywiadzie opowiedział dziennikarzom, że widzi w młodym Nico odbicie siebie samego. On także przybył do Dortmundu w wieku dwudziestu lat i także z Freiburga. Podkreślił on, że wszystkim zależy na tym aby zapewnić młodemu sadownikowi jak najlepszy rozwój ale także i domową atmosferę.

Warto nadmienić także, że BVB nie było jedynym wyborem Schlotterbecka. Otrzymywał on o wiele lepiej płatne umowy z innych klubów, wiedział jednak że Borussia zapewni mu odpowiedni dla niego rozwój i właśnie dlatego zdecydował się na szybki transfer do Dortmundu.