Alexander Meyer kolejnym dodatkiem do BVB

Władze Borussi nie tracą ani chwili. Po roszadzie w składzie trenerskim przyszedł czas na porządki wśród zawodników. Edin Trezić pomimo odejścia kilku zawodników, zdecydowanie nie będzie mógł narzekać na brak nowych twarzy.

Zmiany na bramce

Z koncem sezonu kibice muszą pożegnać się z dwoma bramkarzami. Borussię opuszcza bowiem Roman Bürki, podobną decyzję podjął także Marwin Hitz. Klub jednak szybko zaczyna zabezpieczać braki kadrowe. Wiemy już kto w najbliższym sezonie stanie pomiędzy słupkami.

Alexander Meyer już niebawem pojawi się w Dortmundzie. Trzydziestojednolatek grał do tej pory w SSV Jahn Regensburg. Wcześniej występował w barwach VfB Stuttgart. Jest on więc dobrze obeznany z realiami niemieckiej Bundesligi, zmiana pracodawcy nie będzie więc dla niego ogromnym zaskoczeniem. Choć z cała pewnością teraz wystąpi w szeregach znacznie większego klubu i drużyny z długą historią wygranych.

Prosta decyzja

Meyer w wywiadzie z dziennikarzami wyznał, że gdy usłyszał ofertę Borussi podjęcie decyzji było absurdalnie proste. Jest to w końcu zespół z najwyższej półki, występujący na codzień na przepięknym i ogromnym stadionie. Bramkarz nie zapomniał oczywiście o kibicach, których ma nadzieję zadowolić i przynieść im wiele, głównie pozytywnych emocji.

Przejście z mniejszego klubu, na rozsławiony na cała Europę Signal Iduna Park na pewno będzie ogromną zmianą w karierze golkipera. Jednak patrząc na jego poprzedni sezon możemy spodziewać się naprawdę obiecujących wyników. Na rozegranych w ubiegłym sezonie trzydzieści dwa mecze, w ośmiu zachował czyste konto.

Kolejnym bramkarzem, który zostanie w te wakacje częścią Borussi będzie oczywiście Marcel Lotka. Jako mniej doświadczony golkiper początkowo ma zostać częścią drużyny rezerwowej. Jednak docelowo będzie on szkolony do roli zmiennika w pierwszym składzie.