Salih Özcan nowym zawodnikiem BVB

To z całą pewnością jeden z lepszych sezonów transferowych dla Borussi Dortmund. Regularnie dowiadujemy się o kolejnych podpisanych umowach i sprowadzaniu nowych, utalentowanych piłkarzy. Sagi transferowe w tym okienku pozostawione są ewidentnie dla Bayernu i Roberta Lewandowskiego oraz Romelu Lukaku i Interu z Chelsea w duecie.

Pomoc w defensywie

Najnowszym nabytkiem Borussi Dortmund jest defensywny pomocnik 1. FC Köln, Salih Özcan. Dwudziestoczterolatek podpisał już kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku. Jest to ogromny sukces Borussi, gdyż Özcan szczególnie w minionym sezonie Bundesligi prezentował niesamowitą formę oraz umiejętność niezwykle skutecznej i sprawnej gry.

Özcan jest wychowankiem 1. FC Köln. Dołączył do klubu jak zaledwie dziewięciolatek i wraz z rozwojem umiejętności i starszym wiekiem przechodził przez kolejne drużyny klubu. Jako zawodnik dorosłego składu zagrał w łącznie 128 meczach, podczas których zdobył łącznie cztery gole oraz zaliczył siedem asyst.

Sylwetka zawodnika

Salih Özcan urodził się 11 stycznia 1998 roku w niemieckiej Kolonii. Posiada podwójne obywatelstwo- zarówno niemieckie jak i tureckie. Jest wychowankiem lokalnego klubu 1. FC Köln.  W niemieckiej Bundeslidze zasłynął głównie dzięki swojej skuteczności i sile walki o przejęcie i utrzymanie piłki. Świetnie radzi sobie także w przechwytywaniu podań główką.

Dotychczas od 2012 roku reprezentował młodzieżową drużynę Niemiec. Przez lata przechodził przed wszystkie możliwe poziomy- od początkowych reprezentacji U-15 i U-16 aż po ostatnie występy w składach U-20 oraz U-21. Jednak Özcan nie zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery reprezentacyjnej w barwach Niemiec. Stojąc przed wyborem reprezentacji seniorskiej, zdecydował się na zmianę i dołączył do narodowej drużyny Turcji.

Pomocnik wyróżnia się niesamowitym poświęceniem dla gry. Skuteczne działanie jest dla niego priorytetem, nawet jeśli gra wymaga od niego poświęceń. Jest to niezwykle cenny zawodnik, który jest w stanie poprowadzić każdą drużynę do zwycięstwa. Borussia stawiając na ten transfer zdecydowanie przybliża się do równiej walki z dotychczasowym mistrzem Bundesligi- Bayernem Monachium.