Najwięcej rozegranych meczy: Stefan Reuter

Kolejnym zawodnikiem z największą ilością rozegranych meczy w barwach Borussi jest Stefan Reuter. W trakcie swojej kariery piłkarskiej związany był z kilkoma klubami, jednak to w BVB pozostał najdłużej; aż do zakończenia kariery w 2004 roku.

Sylwetka zawodnika

Stefan Reuter przyszedł na świat 16 października 1966 roku w bawarskim mieście Dinkelsbühl. Jako młody chłopak pierwsze kroki w świecie piłki nożnej stawiał w lokalnym klubie TSV 1860 Dinkelsbühl. Jednak już w 1982 roku został zawodnikiem juniorskiej drużyny 1. FC Nürnberg. Dwa lata później awansował już do pierwszego składu dorosłego.

W 1985 roku awansował z drużyną do rozgrywek Bundesligi. Jako pomocnik pierwszego składu 1. FC Nürnberg rozegrał łącznie 125 meczy. W przeciągu czterech lat zdobył również trzynaście bramek.

Kolejnym punktem w karierze Reutera był Bayern Monachium, do którego przeszedł w 1988 roku. Rok później odbierał z drużyną tytuł mistrza RFN. W 1990 roku drużyna obroni tytuł mistrzowski, za to w 1991 tytuł wicemistrza Niemiec. W tym samym roku Reuter trafi na jeden sezon do włoskiego Juventusu. Jednak powróci w 1992 roku do Niemiec.

Od 1992 roku pozostanie już na stałe w rodzinnych Niemczech, oraz Borussi Dortmund. W barwach BVB zagrał łącznie 410 meczy i zdobył 11 bramek. Przez dwanaście lat w Dortmundzie wywalczył trzykrotnie tytuł mistrza Niemiec oraz dwukrotnie brał udział w finałach Pucharu UEFA.