Najwięcej rozegranych meczy: Michael Zorc

Zorc jest niedoścignionym rekordzistą Dortmundu pod względem iloci rozegranych meczy. Jest także drugim w historii klubu najlepszym strzelcem, zaraz po Manfredzie Burgsmüllerze.

Sylwetka zawodnika

Michael Zorc przyszedł na świat 25 sierpnia 1962 roku w niemieckim Dortmundzie. Urodził się w rodzinie związanej z piłką nożną. Jego ojciec Dieter Zorc był bowiem piłkarzem, związanym między innymi z VfL Bochum, gdzie występował na pozycji obrońcy. Oraz w późniejszych latach z Lüner SV jako trener.

Mały Michael rozpoczął pierwsze treningi w TuS Eving-Lindenhorst, jako zaledwie siedmiolatek. Jednak w wieku szesnastu lat dołączył do szkółki Borussi Dortmund, z którą pozostanie związany już do końca swojej dorosłej kariery. W okresie od 1978-1981 grał w juniorskim składzie BVB.

Od 1981 roku dołączył już na stałe do pierwszego składu drużyny. Najczęściej grał jako środkowy pomocnik, jednak w razie potrzeby znakomicie sprawdzał się również po lewej stronie boiska. W znacznej mierze, to on był odpowiedzialny za stałe fragmenty gry.

Sukcesy w liczbach

To jak bardzo integralną częścią zespołu był Zorc idealnie pokazuje ilość meczy, w których wystąpił. To do niego należy rekord ilości rozegranych meczy, a ma ich na swoim koncie aż 561. Dodatkowo zabrakło mu jedynie czterech bramek, aby dogonić Burgsmüllera w ilości zdobytych bramek. Burgsmüller, do którego należy rekord ma ich na swoim koncie aż 135, Zorc 131.

Podczas siedemnastu lat spędzonych w Borussi, Zorc zdobył z drużyną wiele trofeów. Pierwszym zdobytym przez niego trofeum był Puchar Niemiec w 1989 roku. W kolejnych latach sięgnie następnie po Wicemistrzostwo Bundesligi w 1992, rok później dotrze do finału Pucharu UEFA. W latach 1995 oraz 1996 pomoże dobyć i obronić Mistrzostwo Bundesligi. Zaś w 1997 sięgnie z drużyną po Puchar Interkontynentalny oraz Puchar Mistrzów.