Chelsea zapłaci wymaganą kwotę za Haalanda?

Nie milkną plotki na temat przyszłości Erlinga Haalanda. Nie może to dziwić biorąc pod uwagę, że jest to prawdopodobnie najlepszy napastnik młodego pokolenia. Norweg jest na liście życzeń wielu klubów, a sama Borussia nie do końca wygląda na zainteresowaną sprzedażą napastnika.

Wydaje się jednak, że wszystko może zmierzać ku końcowi. Według angielskich mediów niemiecki zespół oczekuje oferty w wysokości 150 milionów euro i Chelsea jest gotowa tyle zapłacić. Spora gotówka jednak wydaje się, że warto.
Erling Haaland w zeszłym sezonie zdobył 41 bramek w 41 spotkaniach. Biorąc pod uwagę, że to wciąż młody zawodnik, który się rozwija możemy mieć spore przekonanie, że to powtórzy.

Chelsea potrzebuje przed startem nowego sezonu napastnika. Napastnika, który będzie miał znacznie wyższą skuteczność niż ci w obecnej kadrze. Przez cały zeszły sezon „The Blues” mieli problemy z wykorzystywaniem sytuacji.

Borussia Dortmund na sprzedaży Norwega  może zarobić horrendalnie wysoką kwotę. Pozwoli im to na poprawienie finansów, a także na sprowadzenie zastępstwa o odpowiedniej jakości. Wydaje się, że na tej transakcji mogą więc skorzystać wszyscy zainteresowani.

źródło: theprideoflondon.com