„Czwórka z Borussii” nominowana do nagrody Golden Boy

Włoski Tuttosport ogłosił stu zawodników nominowanych do nagrody „Golden Boy”. Wśród nich znaleźli się również zawodnicy na co dzień występujący w barwach Borussii Dortmund. Nagroda ta jest przyznawana przez zespół złożony z europejskich dziennikarzy. Otrzymują ją zawodnicy poniżej dwudziestego pierwszego roku życia.

Nominowana czwórka z Dortmundu to: Jude Bellingham. Yousoufa Moukoko, Gio Reyna i Reinier Jesus. Wszyscy czterej mają za sobą udane wejście do dorosłej piłki.

Jude Bellingham prowadzi na liście nominowanych. Ma za sobą wyśmienity debiutancki sezon na poziomie seniora. Szybko okazał się być ważną postacią w pierwszej jedenastce Borussii. Przedwczoraj stał się najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w mistrzostwach Europy. Wspaniałe osiągnięcia, wciąż sporo do pokazania i absolutnie zasłużona nominacja.

Youssoufa Moukoko został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w Champions League. Kilka miesięcy później został najmłodszym strzelcem Bundesligi. Świetne wejście do drużyny i praktycznie z miejsca ugruntowanie sobie pozycji. Być może na lata.

Gio Reyna otrzymał nominację za świetny sezon, w którym zdobył siedem bramek i siedem asyst.

Najmniejszą rolę odegrał Reinier Jesus, ale mimo to otrzymał nominację. Eksperci wskazują jednak, że zawodnik ma niesamowity potencjał, który przy odrobinie szczęścia może wykorzystać. Da tym samym sporo szczęścia kibicom z Zagłębia Ruhry.

Oprócz zawodników z Dortmundu na liście możemy zobaczyć kilka dużych nazwisk. Jest chociażby Pedri z Barcelony czy Mason Greenwood z Manchesteru United.
Lista ta w ciągu nadchodzących tygodni zostanie skrócona, aż do momentu wyboru najlepszego młodego zawodnika.

Dwóch zawodników Borussii Dortmund zwyciężało w tym plebiscycie w przeszłości. W zeszłym roku był to Erling Haaland, a kilka lat wcześniej Mario Goetze.

źródło: bvbbuzz.com