Axel Witsel bez nowego kontraktu

To już oficjalne, Borussia Dortmund nie przedłuży kontraktu z reprezentantem Belgii. Axel Witsel pozostaje więc już niedługo wolnym zawodnikiem. 

Bez przedłużania kontraktu

Axel Witsel przyszedł do Borussi Dortmund latem 2018 roku. Klub zapłacił za niego 20 milionów euro, nieistniejącemu już klubowi Tianjin Quanjian. Belg od tego czasu zagrał w łącznie 144 meczach w barwach BVB. Zdobył także trzynaście bramek i zanotował aż sześć asyst. Z drużyną wywalczył w 2019 roku Superpuchar Niemiec, oraz w sezonie 2020/2021 Puchar Niemiec.

Klub o swojej decyzji miał poinformować Witsela już kilka tygodni temu. Wciąż nie wiadomo jednak, jakie są jego dalsze plany. Mówi się jednak o tym, że w kontakcie z piłkarzem są dwa amerykańskie kluby z Los Angeles, LA Galaxy i LAFC. Czyżby więc szykowała się zmiana ligi i przy okazji kontynentu?

Dokonania

Biorąc pod uwagę sukcesy jakie odnosi w reprezentacji Belgii, możemy się raczej spodziewać dalszego rozwoju kariery. Dla przypomnienia został on nagrodzony nagrodą Złotego Buta dla najlepszego piłkarza Belgii w 2008 roku.

Z Borussią Dortmund nie zdołał co prawda zdobyć mistrzostwa Niemiec. Zdołał za to ze swoim pierwszym klubem, Standard Liège zdobyć w dwóch sezonach z rzędu Mistrzostwo Belgii.