Thomas Delaney zamieni Niemcy ma Wyspy Brytyjskie?

Niemiecki Sky Sport jeszcze niedawno donosił, że Thomas Delaney może przenieść się do Premier League. Według niemieckiej telewizji transfer Duńczyka wyniósłby około 13 milionów euro. Głównymi faworytami w wyścigu po podpis reprezentanta Danii miało być Crystal Palace i Southampton.

Jednak kilka dni temu w mediach ukazała się informacja, że Delaney jest obserwowany przez Norwich City. Kanarki poszukują środkowego i defensywnego pomocnika. W tej roli idealnie pasowałby im Thomas Delaney. Norwich nie będzie jednak śpieszyło się ze sprowadzeniem Delaneya. Mówi się o tym, że Duńczyk nie jest priorytetem dla City. Jak donoszą osoby bliskie Borussii, niemiecki klub nie będzie przyjmował żadnych ofert za duńskiego pomocnika póki ten jest na Euro. Delaney wystąpił w każdym z rozegranych spotkań reprezentacji Danii na obecnych mistrzostwach Europy.

Thomas Delaney ma przed sobą nieco ponad rok do końca kontraktu wiążącego go z Borussią Dortmund. W zeszłym sezonie rozegrał dwadzieścia spotkań w barwach drużyny z Zagłębia Ruhry. Zagrał również w ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Manchester City.

źródło: edp24.co.uk