Sasa Kalajdzić nowym zawodnikiem BVB?

Sasa Kalajdzić jest zawodnikiem, o którego walczą najlepsze europejskie kluby. Do tej pory łączony był między innymi z Bayernem Monachium i Benefiką Lizbona. Jednak do walki o napastnika wkracza także osłabiona po odejściu Halaanda Borussia Dortmund.

W poszukiwaniu nowego snajpera

Sasa Kalajdzić jest obecnie w szczytowej formie, swoim talentem i formą wzbudził zainteresowanie innych klubów z Bundesligi. Kalajdzić jeszcze jest zawodnikiem VfB Stuttgart, możliwe jednak że wykorzysta okazję i już w tym okienku transferowym przeniesie się do większego klubu.

Dortmund już od dłuższego czasu ostrzył sobie zęby na transfer młodego Austriaka. Jednak główną przeszkodą w pozyskaniu zawodnika był dotychczasowy trener Marco Rose. Nie dziwne więc, że po jego odejściu BVB przystępuje do rozmów transferowych. Szczególnie, że nowy trener jest wielkim zwolennikiem zakupu napastnika.

Walka z Bayernem

Drugim klubem Bundesligi, który żywo interesuje się Kalajdzićem jest Bayern Monachium. Jednak rozmowy, które klub odbył z agentem i samym zawodnikiem nie przyniosły pozytywnych i oczekiwanych efektów. Napastnik nie był zadowolony z planów Bayernu, po spotkaniu stwierdził także że nie pasuje on do koncepcji Bawarczyków.

Nie wykluczone, że w rozmowach nie pomaga wciąż niejasna sytuacja z obecnym najlepszy napastnikiem Bayernu, Robertem Lewandowskim. Polak nie kryje się ze swoim zamiarem opuszczenia klubu już w tym okienku transferowym. Jednak wciąż zobowiązuje go roczna umowa, a sam klub zaprzecza ewentualnej sprzedaży Polaka.

W mediach często spekuluje się o tym, że Bayern aktywnie poszukuje zastępcy polskiego snajpera. Szczególnie, że o Lewandowskiego ciągle upomina się FC Barcelona. Nie wykluczone więc, że jeśli zakontraktują kogoś na jego zastępstwo finalnie puszczą Lewego do innego klubu.