Jayden Braaf zasili szeregi BVB

Borussia przed rozpoczęciem nowego sezonu przeprowadza generalne porządki. Rozpoczynając od wymiany trenera, teraz zgarniając młode gwiazdy do swojej drużyny. Nowy nabytek odkupili od mistrza Premier League, Manchesteru City. Kim jest nowy zawodnik BVB?

Czas na wielkie porządki w Borussi

W Borussi Dortmunt musiało dojść do większych zmian. Drugie miejsce w klasyfikacji Bundesligi nie jest tragicznym wynikiem, jednak nie zdobycie żadnego trofeum jest już niemałym problemem dla drużyny o tak bogatej historii i tradycji.

Za kadencji Marco Rosę BVB nie dość, że sama podłożyła sobie nogę w walce o Mistrzostwo Niemiec. Z Pucharu Niemiec odpadli już w 1/8 finału, nie dając ani sobie ani fanom okazji na kolejne emocje. Liga Europy poszła im jeszcze gorzej, pozostawiając jedynie niesmak i rozczarowanie.

Wydawało by się więc, że skoro zawodnicy nie są przemęczeni dodatkowymi meczami pucharowymi będą mieli siłę do wywalczenia pozycji lidera Bundesligi. Niestety, po przegranej z Bayernem Monachium nie było już nawet mowy o jakimkolwiek awansie.

Niedoszlifowany diament

Sprzedaż Erlinga Haalanda przyniosła spory zastrzyk gotówki. Teraz klub w swoim starym zwyczaju może odłowić zdolnych młodziaków z innych klubów. Na ten moment BVB ma pewnych pięć transferów, zespół wzmocnią Nico Schlotterbeck, Karim, Adeyemi, Niklas Suele, Salih Ozcan oraz najprawdopodobniej Marcel Lotka. W przypadku tego ostatniego do zakończenia rozmów potrzeba jedynie podpisu na kontrakcie.

Kolejnym młodym talentem, który latem przybędzie do Dortmundu jest Jayden Braaf. Dziewiętnastolatek do tej pory występował jedynie w rezerwach Manchesteru City, jednak w BVB będzie miał w końcu szansę dołączyć do pierwszego zespołu.

Niemcy mieli na niego oko już od dłuższego czasu, śledząc coraz bardziej znaczący postęp i rozwój. Jedynym problemem z jakim przyjdzie im się zmierzyć jest ponad roczna przerwa od gry młodego zawodnika. Jednak po wyleczeniu kontuzji, ma być on stopniowo wprowadzany do drużyny. W ten sposób bezboleśnie nie tylko powróci do pełnej formy, ale także zaklimatyzuje się w seniorskiej piłce.