Najwięcej rozegranych meczy: Łukasz Piszczek

Kolejny na liście rekordzistów BVB plasuje się Łukasz Piszczek. Jest on zarazem jedynym Polakiem z największą ilością rozegranych meczy w barwach Borussi. Przez kilka lat tworzył znakomite trio z dwójką innych Polaków w drużynie; Robertem Lewandowskim oraz Kubą Błaszczykowskim.

Sylwetka zawodnika

Łukasz Piotr Piszczek urodził się 3 czerwca 1985 roku w śląskim mieście Czechowice-Dziedzice. Piłką zainteresował go prawdopodobnie ojciec, który był trenerem piłkarskim. Nie dziwi więc, że jego pierwszym klubem piłkarskim został klub taty, LKS Goczałkowice-Zdrój. Dołączył do niego po raz pierwszy w 1992. Piszczek po zakończeniu kariery w Borussi powróci do swojego pierwszego klubu w 2021 roku.

Co ciekawe pierwsze kroki stawiał w roli napastnika. Jako zawodnik Gwarka Zabrze ustanowił nawet kilka rekordów strzeleckich. Podczas Mistrzostw Europu U-19 został wybrany królem strzelców. Pozycję zmienił mu dopiero trener jego pierwszego seniorskiego zespołu, Hertha BSC. Lucien Favre postanowił przenieść młodego zawodnika na pozycję prawego obrońcy, i na tej właśnie pozycji grał już najczęściej.

Do Borussi trafił latem 2010 roku, gdzie pozostał aż do 2021. W tym czasie dwukrotnie wywalczył z klubem Mistrzostwo Niemiec, kolejno w sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012. Trzykrotnie sięgał po Puchar Niemiec, po raz ostatni w roku 2021.