Karim Adeyemi nowym zawodnikiem BVB

Borussia Dortmund rozpoczyna okienko transferowe  z przytupem. Poznaliśmy już nowego trenera zespołu, teraz czas na transfery zawodników. Pierwszym oficjalnie zaprezentowanym piłkarzem, który pojawi się w przyszłym sezonie w barwach BVB zosyał Karim Adeyemi.

Kolejny młody talent

Borussia jest znana ze swojej niezwykle skutecznej metody pozyskiwania młodych i utalentowanych piłkarzy. Dzięki pracy w zespole, wielu z nich jest w stanie rozwinąć swoje naturalne talenty i rozpocząć niesamowitą karierę piłkarską. Najprawdopodobniej podobna droga czeka teraz dwudziestolatka, który po opuszczeniu austriackiego klubu Red Bull Salzburg dołączy do składu Borussi Dortmund.

Karim Adeyemi urodził się 18 stycznia 2002 roku w niemieckim mieście Monachium. Jak można się domyślić po jego miejscu urodzenia, jako junior był wychowankiem Bayernu Monachium. Nie był on jednak nigdy zawodnikiem dorosłej drużyny bawarskiego klubu. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 2018 roku z Red Bullem Salzburg, z czego pierwsze dwa sezony spędził na wypożyczeniu w FC Leifering.

Nowy rozdział

Jednak teraz przyszedł czas na przeniesienie swojej kariery z austriackiej do niemieckiej Bundesligi. Adeyemi dołączy do kolegów znanych już ze składu reprezentacji narodowej Niemiec. Dwudziestolatek od 2018 roku regularnie pojawiał się w kolejnych składach młodzieżowych reprezentacji. Rozpoczynając od drużyny U-16, kolejno awansował następnie do składu U-17 oraz U-21. Jednak już w 2021 roku został powołany do pierwszego składu reprezentacji Niemiec. W barwach narodowych zagrał łącznie w dwudziestu meczach- z czego aż cztery w seniorskim składzie, gdzie dodatkowo zdobył także jedną bramkę.

Napastnik odbył już obowiązkowe badania medyczne, których wyniki zadecydowały o natychmiastowym podpisaniu kontraktu. Transfer jest więc już faktem oficjalnym, a Karim Adeyemi został tym samym pierwszym potwierdzonym transferem dla BVB tego lata. Jest to nie małe zwycięstwo, gdyż o zawodnika ubiegały się także inne, duże kluby jak Real Madryt, Bayern Monachium oraz Inter Mediolan.