Edin Terzić poprowadzi Borussię do zwycięstwa

Gdy Borussia ogłosiła swoją decyzje o rozwiązaniu współpracy z dotychczasowym trenerem Marco Rose, praktycznie od razu zaczęto spekulację o tym kto zostanie wybrany na jego następcę. Zgodnie z przewidywaniami, BVB postawiło na sprawdzonego już Edina Terzića.

Swój i sprawdzony

To nie pierwszy raz kiedy Edin Terzić przejmie trenerskie stery w Dortmundzie. Jeszcze w ledwo zakończonym sezonie 2021/2022 poprowadził on drużynę do wygranej w Pucharze Niemiec. Wprowadził ich także do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednak jego miejsce w czerwcu 2021 zajął nowo zatrudniony Marco Rose.

Niestety dobrze wiemy jak potoczyła się dalsza część sezonu pod skrzydłami trenera Rose. Teraz Terzić zyska szansę życia na wydobycie z Borussi tego co kiedyś pozwalało jej na zdobywanie kolejnych pucharów.

Dotychczas Edin Terzić zajmował stanowisko dyrektora technicznego klubu. A jeszcze wcześniej, za czasów Luciena Favre, był jego asystentem. Jest więc obeznany zarówno z systemem działania klubu, zna również wielu zawodników pierwszego składu.

Idzie nowe

Sezon 2022/2023 rozpocznie teraz jako główny trener pierwszego składu. Jego kontrakt ma obowiązywać przez kolejne trzy lata. Zanim zdecydował się objąć tą pozycję na stałe zarząd klubu przeprowadził z nim kilka poważnych rozmów. Wszyscy są więc zdecydowani postawić na pełny debiut trenerski Terzića.

Patrząc na kolejne szybkie ruchy transferowe Borussi, można spokojnie założyć że ma on już plan jak zrealizować ambitne plany na wywalczenie kolejnych pucharów. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy sezon. A jeszcze przed nim śledzenie kolejnych ruchów transferowych Borussi.