Czy dojdzie do transferu Marcela Halstenberga do BVB?

Borussia Dortmund po raz kolejny może być aktywna na rynku transferowym, o Marcelu Halstenbergu mówiło się już od dłuższego czasu.

Borussia Dortmund może być bliska piątego podpisania kontraktu w oknie transferowym. Ruhr Nachrichten poinformował, że BVB jest zainteresowane  Marcelem Halstenbergiem. Reprezentant Niemiec nie trafi do składu Rb Lipsk.  Oba kluby nie osiągnęły jeszcze porozumienia w sprawie opłaty transferowej, ale dyskutowana jest opłata podstawowa w wysokości około dziesięciu milionów euro.
Jak piszą w mediach społecznościowych, pomiędzy BVB a RB Lipsk nie ma kontaktu. Klub z Dortmundu najpierw musiałby kogoś sprzedać, zanim mógłby pozwolić sobie na kupno nowego piłkarza.

Halstenberg ma niecały rok do końca kontraktu z RB Lipsk. Borussia Dortmund informowała, że ​​tego lata dokonają kolejnych transferów tylko wtedy, gdy gracze z obecnego składu będą mogli zostać sprzedani pierwsi. A skoro Thomas Delaney podobno wzbudza zainteresowanie Sewilli, BVB mogliby wykorzystać otrzymane dla niego pieniądze na podpisanie kontraktu z Halstenbergiem.

W ostatnich tygodniach stało się jasne, że Borussia Dortmund potrzebuje osłony na pozycjach obronnych. A wszechstronność Halstenberga czyniłaby go dobrze przygotowanym do wykonania zadania. Jest przede wszystkim lewym obrońcą, ale może również grać jako środkowy obrońca.

Źródło: bvbbuzz.com