Borussia z problemami finansowymi?

Borussia Dortmund według doniesień niemieckich gazet ma problemy ze sfinalizowaniem transferu Donyella Malena. Głównym powodem tychże problemów są oczekiwania Mino Raioli. „Lubiany” przez wszystkich kibiców i wszystkie kluby Raiola żąda pięciu milionów rocznie dla swojego klienta. Ta kwota, w ocenie Borussii, jest stanowczo zbyt wysoka. Jednak znany z twardych negocjacji włoski agent nie zamierza odpuścić. Kto wygra w tej walce?

Niemiecki gigant nie zamierza spełnić tych oczekiwań pomimo, że pieniądze na ten ruch mógłby znaleźć. Przecież nie tak dawno sprzedali do Manchesteru United Jadona Sancho za blisko 90 milionów euro. Jednak stworzenie tak wielkiego komina płacowego nie leży w naturze Borussii Dortmund.
Malen wyceniany jest na 26 milionów funtów. Według gazet, Borussia jest gotowa zapłacić 24 miliony. Pod warunkiem, że Mino Raiola zmniejszy nieco oczekiwania finansowe.

Holenderski napastnik lub skrzydłowy, w PSV zarabia blisko 2 miliona euro rocznie. W związku z tym agent piłkarza oczekuje od niemieckiego klubu podwyżki blisko trzykrotnej dla swojego klienta. Wydaje się więc, że na ewentualny finał tychże negocjacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Donyell Malen zdobył 26 bramek dla PSV w zeszłym sezonie. Zaprocentowało to powołaniem na turniej mistrzostw Europy 2020. Tam jednak nie udało mu się zapisać na liście strzelców. Niemniej jednak, pozostawił po sobie dobre wrażenie po zdobyciu dwóch asyst przy bramkach kolegów.

źródło: dailymail.co.uk