Borussia Dortmund wraca do formy, kapitalna dominacja Moenchengladbach

Wygląda na to, że przegrana z Glasgow Rangers zmotywowała zawodników Borussi Dortmund do   bardziej celowej gry. Z całą pewnością kapitan drużyny, Marco Reus postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Był on zdecydowanie główną gwiazdą meczu przeciwko Borussi Moenchengladbach. Na 6 zdobytych bramek, brał udział przy zdobyciu aż 5 z nich. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik 6:0 powinien choć trochę zadowolić ostatnio zawodzonych kibiców drużyny.

Niezrównany Marco Reus

Ciężko było przewidzieć jak potoczy się spotkanie przeciwko Borussi Moenchengladbach. Murawa na stadionie jeszcze dobrze nie odpoczęła po przegranej z Rangers, gdy zawodnicy szykowali się do kolejnego starcia. Tym razem stawką było utrzymanie się na pozycji wicelidera Bundesligi, do Bayernu Monachium BVB brakuje sześciu punktów. Plasujący się na trzecim miejscu Bayer Leverkusen ma na swoim koncie 41 punktów, o 8 mniej niż Borussia.

Marco Reus wziął sobie do serca potrzebę zatrzymania złej passy zespołu. Po otwarciu wyniku w 26. minucie asystował przy kolejnych bramkach, zamykając serię zdobyciem drugiej bramki w 81. minucie. Kapitan BVB pokazał, że pomimo braku Erlinga Haalanda na boisku, drużyna jest w stanie dobrze grać i zdobywać bramki. Oby wygrana podbudowała w zawodnikach wolę walki i umiejętność dobrej gry zespołowej.

Nadal nie wiadomo kiedy norweski snajper powróci na boisko; a jak mieliśmy okazję zobaczyć Borussia potrafi grać dobry football, nie polegając ślepo na młodym zawodniku. Wśród strzelców w meczu Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach znaleźli się: podwójnie Marco Reus, Donyell Malen, Marius Wolf, Youssoufa Moukoko oraz Emre Can.