Zawodnicy: Thomas Meunier

Thomas Meunier drugi rok jest obrońcą w Borussi Dortmund, na murawie występuje z numerem 24. Zasłynął w reprezentacji Belgii jako jedyny strzelec, który zdobył hat-tricka podczas eliminacji. W 2018. roku został mianowany najskuteczniejszym obrońcą, po tym jak zdobył 5 goli podczas eliminacji do mistrzostw świata.

Sylwetka zawodnika

Thomas Meunier urodził się 12 września 1991 roku w niewielkiej belgijskiej miejscowości Sainte-Ode. Już jako pięciolatek rozpoczął treningi w lokalnym klubie piłkarskim RUS Saint-Ode. Następnie rozpoczął dwuletnie treningi z RUS Givry, po czym został przyjęty do Standard Liège. Po dwóch sezonach rozegranych z klubem, zmuszony był opuścić jego szeregi z powodu kontuzji. Piętnastoletni wówczas Thomas był bliski porzucenia marzeń o karierze piłkarskiej, zdruzgotany koniecznością opuszczenia klubu. Jednak za namową matki nie poddawał się i postanowił spróbować sił w innej drużynie.

W 2006 roku wstąpił do RE Virton gdzie przez kolejne trzy lata był zawodnikiem zespołu juniorskiego. W 2009 roku awansował do składu seniorskiego w klubie. Podczas sezonu 2009/2010 był już regularnym zawodnikiem pierwszego składu. Kolejne lata pokazywały tylko jaki talent drzemał w młodym zawodniku.

Z początkiem roku 2011 został wykupiony przez Club Brugge, gdzie pozostanie przez kolejnych pięć sezonów. Już w tym okresie o Meunier walczyły również cztery inne belgijskie kluby. Pomimo świetnych wyników, Thomas wciąż miewał problemy z kontuzjami. Sezon 2012/2013 spędził naprzemiennie na boisku i w szpitalu lub lecząc kontuzje.

W 2016 roku Paris Saint-Germain ogłosiło podpisanie czteroletniego kontraktu z belgijskim zawodnikiem. Transfer opiewał na kwotę 7 milionów euro. We francuskim klubie pozostanie do końca umowy, rozegra tu łącznie 84 mecze ligowe. Wciąż nie będzie w stanie uniknąć problemów z kontuzjami; czas w PSG spędzi po części na ławce rezerwowych, grając lub wracając do formy po operacji kolana.

25 czerwca 2020 oficjalnie ogłoszono przejście Thomasa Meuniera do Borussi Dortmund.