Zamieszanie z biletami na mecz z Bayernem Monachium

Dopiero co kibicie otrzymali informacje o anulowaniu zakupionych biletów na mecz Borussia Dortmund – Bayern Monachium. Jednak już następnego dnia władze Borussi Dortmund zmieniły decyzję i przywrócona została możliwość zakupu biletów. Z powodu sytuacji epidemicznej w Niemczech, bilety powrócą do sprzedaży jednak ze sporymi ograniczeniami.

O co właściwie chodzi?

W pierwszym rzucie biletów, sprzedano wszystkie przewidziane wejściówki- 67 tysięcy kibiców szykowało się zobaczyć starcie tytanów. Bayern Monachium i Borussia Dortmund obejmują czołówkę tabeli, dzieli ich jedynie punkt różnicy. Sobotni mecz jest więc de facto walką o liderskie miejsce w tabeli. Nie ma się więc co dziwić ogromnym zainteresowaniem i szybkim wykupieniem całości stadionu.

Dzień po ogłoszeniu decyzji o cofnięciu sprzedaży biletów jednak ogłoszono, że bilety będzie można znów kupić. Zmniejszono za to znacznie ilośc dostępnych wejściówek. Z pierwotnej liczby 67 tysięcy, na 15 tysięcy. Liczba ta jest znacznie mniejsza, jednak pozwala na uczestnictwo chociaż części fanów. Ograniczenia spowodowane są ostrzejszymi obostrzeniami sanitarnymi wprowadzonymi w Niemczech. Sprzedaż nowych biletów rusza już dziś.