Sobotnia przegrana z Herthą Berlin

Kolejna przegrana Borussi Dortmund. Tym razem stracili punkty na wyjazdowym meczu przeciwko Hertha Berlin. Pomimo, że jako pierwsi zdobyli gola nie zdołali jednak utrzymać zwycięskiej passy przez cały mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Ciężka przeprawa w Berlinie

Pierwsza piłka w bramce znalazła się już w 16. minucie gry. Myziane Maolida oddał celny strzał, który jednak nie został zaliczony z powodu uznania go za spalonego. Piętnaście minut później, w 31. minucie gry Julian Brandt oddał strzał celny strzał na bramkę Berlina zdobywając tym samym gola dla Dortmundu. Zwinne zagranie lobem przez niemieckiego zawodnika pozwoliło zakończyć pierwszą połowę wynikiem 1:0 dla Borussi.

Ledwo rozpoczęła się druga połowa spotkania a już w 51. minucie Ishak Belfodil dzięki asyście Vladimira Daridy wyrównał wynik meczu do 1:1. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 57. minucie Marco Richter ze wsparciem Myziane Maolida zdobył następną bramkę dla Berlina. Richter nie miał zamiaru zwalniać i zdobył dublet, strzelając kolejnego gola już w 69. minucie gry. Wynik 3:1 zachęcił obie drużyny do wprowadzenia zmian na boisku, kolejna zmiana nastąpiła w 81. minucie.

Był to świetny ruch dla Borussi, zdobywca pierwszej bramki Julian Brandt został odesłany na ławkę. Zamiast niego wprowadzony został Steffen Tigges, który nie czekał aby wkroczyć do gry z impetem. Dwie minuty po wejściu na boisko dzięki asyście Raphaëla Guerreiro oddał celny strzał na bramkę. Na tym skończyły się bramki w tym meczu, zabrakło jednego celnego strzału ze strony Borussi aby doprowadzić chociaż do remisu. Hertha Berlin pokonała na swoim stadionie Borussię Dortmund 3:2. Przez kolejny nieudany mecz Dortmund traci już 9 punktów do Bayernu Monachium. Oby przegrana przyniosła pozytywne zmiany w kolejnych grach.

Najbliższy mecz zespołu zaplanowany jest dopiero na styczeń. 8 stycznia 2022 Borussia Dortmund zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt. Będzie to rozgrywka wyjazdowa, rozegrana na stadionie Deutsche Bank Park we Frankfurcie.