Najwięcej rozegranych meczy: Lars Ricken

Trzecim rekordzistą pod względem ilości rozegranych dla BVB meczy jest Lars Ricken. Podobnie jak Michael Zorc, również przez całą karierę związany jedyne z Borussią Dortmund. W okresie od 1997 do 2002 był także zawodnikiem reprezentacji narodowej Niemiec. Karierę piłkarską zakończył oficjalnie 16 lutego 2009 roku.

Sylwetka zawodnika

Lars Ricken przyszedł na świat 10 lipca 1976 roku w Dortmundzie. Już jako sześciolatek był zawodnikiem młodzieżowego TuS Eving-Lindenhorst; skąd w wieku dziesięciu lat przeniósł się do Eintrachtu Dortmund. Po czterech latach treningu w klubie, w jako czternastolatek został wypatrzony przez skautów Borussi Dortmund. 

W 1994 roku oficjalnie wystąpił jako zawodnik pierwszej drużyny BVB. Osiemnastolatkowi potrzeba było jedynie dwóch tygodni aby zdobyć pierwszą bramkę w Bundeslidze. Przez cztery lata grał w tym samym składzie co inny wcześniej wspominany rekordzista, Michael Zorc.

Na kartach historii klubu zapisał się szczególnie podczas finału Ligi Mistrzów sezonu 1996/1997. Podczas finałowego spotkania Borussia Dortmund walczyła o wszystko z Juventusem. Lars w drugiej połowie wszedł na boisko z ławki rezerwowych i dosłownie kilkanaście sekund później pędził już na bramkę Turyńczyków. Niezwykle szybko i sprawnie zdobył bramkę, która dała Borussi Puchar.