Marco Rose: „Musimy chronić Moukoko”

Nowy szkoleniowiec Borussii Dortmund jest podekscytowany faktem rozpoczęcia współpracy z klubem, a także z najmłodszym zawodnikiem i strzelcem w historii Bundesligi – Youssefem Moukoko. W tym tygodniu Rose przeprowadził pierwszy trening z zespołem. Udział w nim wziął Julian Brandt czy kapitan Dortmundu – Marco Reus. Z zespołem trenowali również wszyscy ci, którzy nie brali udziału w mistrzostwach Europy 2020. Pozostali wybiegli na boisko treningowe, by posłuchać Marco Rose’a.

Moukoko również brał udział w pierwszym treningu. Jest to dobry prognostyk. Zawodnik cierpiał na kilka kontuzji od kwietnia tego roku. Było to pokłosie urazu, którego doznał na zgrupowanie reprezentacji Niemiec do lat 17. Obecnie powoli wraca do pełni sprawności. Według pierwszego trenera Dortmundu, niedługo powinien dojść do formy sprzed kontuzji.

Bierze udział w treningu z grupą, jednak w indywidualnym trybie. Sądzę, że do pełni sprawności dojdzie w ciągu 10-14 dni. Wtedy będziemy mogli na niego w pełni postawić. Nie możemy go pośpieszać. To wciąż młody zawodnik. Naszym celem jest chronienie zawodnika i jego zdrowia. To słowa Marco Rose’a i ciężko się z nimi nie zgodzić. Moukoko to niesamowity talent, ale w przypadku tak młodego zawodnika nie wolno się spieszyć.

źródła: bundesliga.com