Borussia z dwoma nowymi zawodnikami Ajaksu

Do dortmundzkiej drużyny dołączy nie jak planowano jeden, lecz dwóch zawodników Ajaksu Amsterdam. Z niemieckim klubem związał się napastnik Sébastien Haller oraz zaledwie osiemnastoletni obrońca Prince Adu-Addae Aning.

Oczekiwanie do lipca

Chociaż umowy są już tak naprawdę sfinalizowane a zawodnicy pozytywnie przeszli wymagane badania medyczne wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie informacji. Jest to jednak tylko kwestia techniczna, gdyż władze Ajaksu chcą poczekać z oficjalnymi ogłoszeniami do zakończenia bieżącego roku obrotowego.

Haller podpisał już umowę, która będzie obowiązywała do 2026 roku. Według planów ma dołączyć do drużyny jeszcze na tydzień przed planowanym zgrupowaniem w Bad Raz. Klub zapłacił za transfer kwotę 31 milionów euro, mówi się także o dodatkowych bonusach w wysokości nawet do czterech milionów euro.

Nie tylko Haller

Rozmowy dotyczące ewentualnego transferu napastnika trwały już kilka tygodni. Jak się jednak okazało nie dotyczyły one tylko jednego zawodnika. Borussia zdołała przy okazji dojść do porozumienia w kwestii wykupu młodego obrońcy Ajaksu.

Prince Aning jest jednym z bardziej utalentowanych młodych defensorów. Oprócz gry dla Ajaksu reprezentuje on także barwy narodowe Holandii- na razie w młodzieżowym składzie jednak obserwując jego szybkie postępy możemy spodziewać się go dość szybko w pierwszym składzie.

Aning miał możliwość przedłużenia kończącego się kontraktu z dotychczasowym klubem. Zdecydował się jednak na zmianę otoczenia i spróbowania swoich sił w niemieckiej Bundeslidze. Szczególnie atrakcyjny miał być dla niego plan szkoleniowy Borussi, który pozwoli mu jeszcze szybciej rozwinąć swoje piłkarskie skrzydła.

Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Sezon rozpocznie już w dorosłym składzie rezerwowym. Jednak w razie wyróżniającej się gry ma zagwarantowany szybki awans do pierwszego składu.