Borussia sięgnie po dwóch piłkarzy „The Blues”?

Działacze Chelsea odbyli rozmowę z dwoma zawodnikami klubu: Tammym Abrahamem i Callumem Hudson-Odoi. Dwaj zawodnicy mieli usłyszeć, że w planach klubu nie ma dla nich miejsca. W związku z tym latem Anglicy będą musieli poszukać sobie nowych klubów.

Borussia Dortmund – według angielskich mediów – kontaktowała się z jednym i drugim zawodnikiem. Niemiecki klub jest niezwykle zainteresowany sprowadzeniem ich do siebie. Zespół z Zagłębia Ruhry ma „rękę” do Anglików. W ich zespole występuje przecież Jadon Sancho. To jeden z większych talentów światowej piłki, a jego wartość już teraz jest ogromna.

Abraham i Hudson-Odoi nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Przez większość sezonu ich występy były bardzo rozczarowujące. Nic więc dziwnego, że klub zdecydował się na wystawienie ich na sprzedaż.
Ten drugi zarabia horrendalne 150 000 funtów na tydzień. Sprzedanie go uwolni sporą część gotówki, którą będzie można zainwestować w kogoś lepszego.

Problemem, który spotka Borussia Dortmund są oczywiście pieniądze. Zawodnicy „The Blues” zarabiają w Londynie spore pieniądze i ich oczekiwania raczej nie będą mniejsze. Z drugiej strony, Dortmund ma argument w postaci wspomnianego Sancho i rozwoju piłkarskiego.

Póki co jednak, rozmowy prowadzone są w zaciszu gabinetów. Według informacji medialnej oba kluby są ze sobą w kontakcie już od kilku miesięcy.

źródło: 90min.com